KYK 2017-2018 BURS Başvurusu Yapmak için TIKLA - KYK Borç Sorgulama

KYK BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

Aşağıda verilen sıralamayı takip ederseniz KYK burs-kredi başvurularınızı başarılı bir şekilde tamamalamış olursunuz.

1- KYK resmi web sitesine “www.kyk.gov.tr” adresi girilir. “2017-2018 Öğrenim yılında yurt içinde yüksek öğrenim programına girmeye ÖSYM veya ara sınıf öğrencilerin yurt başvurusu için tıklayınız” sekmesine tıklanır.

2- Açılan sayfada “Başvuruda dikkat edilecek hususlar “yazısı dikkatlice okunduktan sonra sayfanın en altındaki başvuru şartlarını kabul ettiğinizi onaylamak için onay kutucuğunu işaretleyip “Başvuru ve Güncelleme”sekmeni tıklanır.

3- Yeni sayfadaki başvuru sahibi kimlik bilgileri doğru olarak doldurulup resimdeki güvenlik kodu girilir.

4-Açılan yeni sayfada sizden öğrenim bilgileriniz ve okul bilgileriniz istenir.

5- Açılan yeni sayfada sizden ailenizle ilgili bilgiler istenmektedir. (ailede başka eğitim gören varmı,malvarlığı,geliri vb.) sizden istenen bilgileri doğru olarak girmeniz yararınıza olacaktır. (verdiğiniz bilgilerin doğruluğu kesinlikle araştırılacaktır.)

6 Sizden adres bilgileriniz ve e posta adresiniz istenmektedir.

7- Son olarak tüm bilgilerinizin doğru olarak doldurduğunuzdan emin olduktan sonra kaydet sekmeni tıklayarak, 2018 KYK burs ve kredi başvuru işlemleriniz tamamlanmış olacaksınız.

Dikey veya yatay geçiş yapan öğrencilerin dikkatine!

İki yıllık bir yükseköğretim programından yıl kaybı olmadan mezun olup, ara vermeden dikey geçiş sınavı (DGS) ile lisans programına kayıt yaptıran öğrencilerden ön lisans eğitimlerinde Kurumumuzdan burs/kredi almış olanların 2017–2018 öğretim yılında lisans programında kayıtlı olduklarını gösterir öğrenci belgesini Kurumumuza göndermeleri halinde öğrenim kredilerinin nakli yapılıp kredi ödemeleri devam ettirilecektir. Bu durumda olan öğrencilerin yeniden başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Dikey geçiş yapan öğrencilerin okula giriş yılı olarak mezun oldukları ön lisans programına kayıt yaptırdıkları tarihi, yatay geçiş yapan öğrencilerin ise ayrıldıkları okula kayıt yaptırdıkları tarihi yazmaları gerekmektedir.

KURUMUMUZDAN BURS/ÖĞRENİM KREDİSİ ALMIŞ/ALMAKTA OLAN ÖĞRENCİLER, BAŞVURU YAPMAYINIZ.

ÖNEMLİ UYARI

BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARI MUTLAKA OKUYUNUZ.

BAŞVURUNUZU KAYDETTİKTEN SONRA BAŞVURUDA BEYAN ETMİŞ OLDUĞUNUZ OKUL BİLGİNİZİ İÇEREN ÖĞRENCİ BELGESİ SİZE SUNULACAKTIR.YAZICIDAN ÇIKTISINI ALMAYI UNUTMAYINIZ. ÖĞRENCİ BELGENİZİ ÜNİVERSİTENİZİN YETKİLİ ORGANLARINA ONAYLATTIKTAN SONRA VARSA SİZDEN İSTENEN ÖNCELİK BELGESİ(*) İLE BİRLİKTE … 2017 TARİHİNE KADAR KURUMUMUZA (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Söğütözü Mah. 2176. Sok. No: 25 Çankaya – ANKARA) ULAŞTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR. İSTENİLEN BELGELERİN GELMEMEMESİ DURUMUNDA TARAFINIZA BURS VEYA ÖĞRENİM KREDİSİ TAHSİSİ YAPILMAYACAKTIR.

BURS/ÖĞRENİM KREDİSİ ALAN VE ÜNİVERSİTE DEĞİŞTİREN ÖĞRENCİLER, AŞAĞIDAKİ ŞARTLARI TAŞIMANIZ HALİNDE DİLEKÇE VE BELGE İLE KURUMA BAŞVURMANIZ YETERLİDİR.

DİKEY GEÇİŞ YAPAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Ön lisans eğitimlerinde Kurumumuzdan burs/öğrenim kredisi almış olan,
Ön lisans programından yıl kaybı olmadan mezun olan,
Ara vermeden dikey geçiş sınavı (DGS) ile lisans programına kayıt yaptıran,
2017-2018 öğretim yılında lisans programına kayıt yaptırmış olan

öğrenciler, yeni üniversitenize ait öğrenci belgeniz ile DGS sonuç belgenizi Kurumumuza göndermeniz halinde mevzuat dahilinde durumunuz değerlendirilecektir.

YATAY GEÇİŞ YAPAN VEYA TEKRAR SINAVLA ÜNİVERSİTE DEĞİŞTİREN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Yeni üniversiteye yatay geçişle kayıt yaptırdığınızı gösterir öğrenci belgeniz ve dilekçenizi Kurumumuza göndermeniz halinde mevzuat dahilinde durumunuz değerlendirilecektir.