KYK Yurt Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır 2017 - KYK Borç Sorgulama

Kredi yurtlar kurumu yurtlarına yerleşen öğrenciler yurtlar arası nakil yapabilir mi? KYK yurt nakil işlemleri ne zaman yapılır? KYK yurt nakil işlemleri başvurusu ,kyk yurt nakil işlemleri nasıl yapılır diye gelen sorularınıza yanıt verelim..

Öncelikle KYK, öğrencinin ilk yurt başvurusunda öğrenim görmeye hak kazandığı il/ilçeye uygun yurtlara göre değerlendirme ve dağılım yapmaktadır. Ancak öğrenim süreci içerisinde yatay-dikey geçiş yapan, öğrenim kurumunu-dalını değiştiren öğrencilerde bulunmaktadır.

Kaldığı yurttan memnun olmadıgı için değiştirmek isteyen yada dikey geçiş yatay geçiş yapan öğrencilerin yurt nakil başvurusu yapması mümkündür…bunun için kyk ya yurt nakil başvurusu yapması gerekir

KYK belirtilen öğrencilerin hak kazandıkları yurt imkanlarının devamlılığını sağlamak amacı ile yurt nakil işlemi imkanı sunmaktadır. Yani öğrenim kurumunu- dalını ve kısacası öğrenim amaçlı lokasyonunu değiştiren öğrenciler ilk yerleştirildirildikleri yurtlarını da değiştirme olanağına sahiptir ve yurt olanağınıda yanında götürebilmektedir.

Bunu durumla ilgili belirli şartlar ve başvuru bulunmaktadır. Yurt nakil talebi olan öğrenciler başvurularını bulundukları bölgeye ait KYK resmi sitesinden online olarak yapabilmektedirler.

Başvuru tarihleri KYK tarafından 21Eylül-31mayıs olarak belirlenmiştir. Nakillerde ki öncelikli durumlar bedensel engel, okula mesafe, kardeş durumu gibi olarak belirlenmiştir ve nakil istenen yurtların mevcut boş yatak sayıları doğrultusunda işleme alınacaktır.

Aynı zamanda mesafeleri yakın olan yurtlar arasında olacak nakillerde belirtilen kardeş durumu, bedensel engel durumu, okul mesafesi fazla-az olması durumunda olan öğrencilerin talepleri öncelikli olacaktır.

Yurt nakil talebinde bulunmak isteyen öğrenciler başvurularını bulundukları bölgeye ait kyk sitesinden online olarak nakil başvurularını yapabilirler. Nakil yapmak isteyen öğrenciler için öncelikli durumlar da mevcuttur. Bedensel engel, okula mesafe,kardeş durumu öncelikli durum olarak belirlenmiştir. Bu ayrıcakların bulunduğu öğrencilere öncelik tanınacaktır. Bunun yanı sıra, nakil isteyen öğrenci, nakil istediği yurttaki yatak sayısına göre işleme alınacaktır. Eğer siz de yurt değiştirme için dilekçe yazmak istiyorsanız aşağıda gösterdiğimiz şekilde dilekçenizi yazabilirsiniz.

…/…/2017

…….Yurt Müdürlüğüne

Mail Adresinizi Giriniz:

….Yurt Müdürlüğünde barınmaktayım. …….nedenlerinden dolayı …..yurt müdürlüğüne naklimin ivedilikle gerçekleştirilmesini istiyorum.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Ad-Soyad

İmza