Bakan'dan binlerce öğrenciye müjde! - KYK Borç Sorgulama

Faik Çetiner’in sorularını yanıtlayan Kılıç, 2013-2014 eğitim öğretim döneminde 100 bin öğrenciye daha burs vereceklerini açıkladı. Kılıç ”Böylece burs alan öğrenci sayısı 400 bine ulaşacak. Bu öğrenciler 1 Ocak 2014’te bu hakkı kullanabilecekler” dedi. Bu yıl Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarına 110 bin öğrenci daha yerleştirileceğini belirten Kılıç, öğrencilere ilk kez ücretsiz internet hizmeti sunacaklarını söyledi.

100 bin üniversiteliye burs ve devlet yurtlarında ücretsiz internet hizmeti verilecek. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, binlerce öğrenciye müjdeyi Habertürk ekranlarından verdi. Bakan Kılıç, öğrenci yurtlarının kız ve erkek yurtları şeklinde ayrılacağı iddialarına da son noktayı koydu.

Kılıç ”Yurdum Evim Ücretsiz İnternetim kampanyası başlattık. Türkiye’nin en büyük Wi-Fi ağını gerçekleştik. Dünyanın en büyük kablosuz ağlarından biri oldu bu. 310 bin gencimiz sınırsız hızlı internet erişimine ücretsiz olarak sahip olabilecek” dedi.

Gündemin bir diğer önemli maddesi ise, öğrenci yurtlarının kız-erkek olarak ayrıştırılacağı iddiasıydı. Suat Kılıç ”Haremlik selamlıkla işimiz yok. Bunlar, ortaçağdan gelemeyenlerin resmettiği fotoğraflar. Türkiye’nin bu tür karikatürize söylemlere hapsolmaması lazım” dedi.

 

Kelimeler: